Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Bunları biliyor musunuz ?    İLETİŞİM    O'na...  
<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000" id="obj1" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,40,0" border="0" width="genişlik" height="yükseklik">
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Öğretmen ol, intihar et..

Eğitimin geldiği nokta....

Kategori  Kategori : Eğitim dünyası
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 2582
Tarih  Tarih : 28 Ocak 2011, 17:50

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Canım öğretmenim..KPSS rezaletleri ve atanmamanın moral bozukluğu ile canına kıyan 19 öğretmene Ali Kürklü de eklendi.

Öğretmen dediğin ne ki? Biri ölür, bini
gelir; öyle değil mi! Eserinizle övünün!

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) nedeniyle yaşanan kopya skandalları, ertelemeler, iptaller ve bir türlü atanamadıkları için canına kıyan öğretmenlerin sayısı, 23 yaşındaki Ali Kürklü’nün intiharıyla 20’ye ulaştı. Türk Eğitim-Sen İstanbul Bölge Başkanı Hanefi Bostan, yetkililere sert tepki gösterdi: İşte muhterem öğretmenlerin hâli... Bu muhteşem eserinizle övünebilirsiniz!

KPSS cana doymuyor!
Kamu Personeli Seçme Sınavı yüzünden yaşadıkları ve bir türlü atanamadıkları için canına kıyan öğretmenlerin sayısı, Osmaniyeli Ali Kürklü’nün intiharı ile 20’yi buldu.

Bursa’da vekil öğretmenlik yapan ve günlerce ortalarda görünmeyen Fikret Ercan’ın hayatına son verdiği tarih 23 Mart 2010... Anne ve babasına “Sizi seviyorum” notu bırakan, Adanalı Pınar Avcı’nın cesedi, 11 Mayıs 2010’da, tek başına kaldığı lojmanda su borusuna asılmış olarak bulundu... Trabzon’da yaşayan Adem Sarıusta, 13 Haziran 2010’da vücudunu 4. kattan boşluğa bıraktı... KPSS’ye tam 5 kez giren ve Adana’da oturan Elif İşlerin cesedi 14 Temmuz 2010’da, sulama kanalında bulundu... Ağabeyine telefonda “Cenazemi hastaneden alın” diyen İsmail Kızılok, 15 Temmuz 2010 günü, kendini elektrik direğine astı... Ağrı’da öğretmenlik yapan ve okula gitmeyince merak edilen Şahin Demir’in evde kendini tavana astığı tarih 9 Ocak 2011... 10 Ocak 2011’de ise Elazığ’da müzik öğretmeni Uygar Şenocak, sevenlerini acılar içinde bıraktı... KPSS yüzünden son intihar haberi de 20 Ocak’ta Osmaniye’den geldi. İlk sınavda yeterli puanı alan, ancak yenilenende aynı başarıyı gösteremeyen Ali Kürklü, intihar edenler zincirinin son halkası oldu.

Türk Eğitim-Sen’in görüşü
Türk Eğitim-Sen İstanbul Bölge Başkanı Hanefi Bostan, ataması yapılmayan öğretmenlerin büyük bir bunalım içinde olduğu için intiharlar yaşandığını belirterek, yetkililere şöyle seslendi: “Buyurun size, dünyanın her yerinde insan topluluklarının en muhterem ve en fedakâr unsurları olan öğretmenlerin hâli. Bu muhteşem eserinizle övünebilirsiniz.  Öğretmen dediğiniz nedir ki? Biri ölür, bini gelir; öyle değil mi?”

Devamı gelmez inşallah
İntihar edenlerin sayısının giderek artması, son 1 ay içinde tam 3 kişinin pek de kolay olmayan bir karar alarak ölümü seçmesi, listeye yeni isimlerin yazılması kaygısını beraberinde getiriyor. Bu da onların ardından gözyaşı dökecek aile bireyleri, eş dost ve öğrencilerin arasına yenilerinin katılması demek.
Haykırıp duruyorlar ama...
KPSS’zedelerin isyanı ve protestosu bitmek bilmiyor. Gün geçmiyor ki bir yerde toplanıp haykırmasınlar. Ancak değişen bir şey olmuyor ve “eski tas eski hamam” sözüne uygun gidişat, aynen devam ediyor. Sorunlar aralarına yenileri de katılarak büyüyor, bunalıma giren binlerce kişi psikolojik tedavi görüyor. Ne yazık ki yakasını çaresizliğin kıskacına kaptıran içlerinden bazıları da canına kıyarak aramızdan ayrılıyor.
26.01.2011 YENİÇAĞ GAZETESİ
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Eğitim dünyası

En Çok Okunan Haberler

GALERİ

ANKET

Aslında kitap okumak


Tüm Anketler

İzinsiz alıntı yapılması yasaktır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi